Izrael a svět Media Monitor

Dosud nejsilnější odsouzení výstavby osad ze strany Bidenovy administrativy

Česká společnost přátel Izraele Biden_Administration Dosud nejsilnější odsouzení výstavby osad ze strany Bidenovy administrativy Izrael a svět Media Monitor

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price odsoudil záměr Izraele schválit 3 000 bytových jednotek v Judeji a Samaří.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price zopakoval, že Bidenova administrativa odsoudila záměr Izraele schválit 3 000 bytových jednotek v židovských komunitách v Judeji a Samaří.„Pokud jde o to, co jsme nedávno slyšeli, jsme hluboce znepokojeni plánem izraelské vlády postoupit zítra, ve středu, o tisíce osadnických jednotek dál. Mnohé z nich se nacházejí hluboko na Západním břehu Jordánu,“ řekl Price v úterý novinářům.

„Kromě toho jsme znepokojeni nedělním zveřejněním nabídek na 1300 osadnických jednotek v řadě osad na Západním břehu,“ dodal.„Důrazně se stavíme proti rozšiřování osad, které je zcela v rozporu se snahami o snížení napětí a zajištění klidu a poškozuje vyhlídky na dvoustátní řešení. Ve svých prohlášeních v tomto smyslu jsme důslední a jasní. Za nepřijatelné považujeme rovněž plány na zpětnou legalizaci nelegálních osad. Své názory na tuto problematiku nadále vyjadřujeme v soukromých rozhovorech přímo s vysokými izraelskými představiteli,“ uvedl Price.

Zdroj: israel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *