Izrael a svět Media Monitor

“Konec Židů”: Učebnice nalezená v Gaze

Česká společnost přátel Izraele Herzog-750x400 "Konec Židů": Učebnice nalezená v Gaze Izrael a svět Media Monitor

Vered Weiss, World Israel News 18. února 2024

Izraelský prezident Isaac Herzog v sobotu na Mnichovské bezpečnostní konferenci vystavil antisemitskou učebnici s názvem Konec Židů, která byla nalezena v Gaze.

Knihu určenou školákům napsal Mahmúd az-Zahár, jeden ze zakladatelů Hamásu a bývalý ministr zahraničí Palestinské samosprávy.

Kniha byla popsána jako “plán na vyhlazení židovského národa” a objevili ji vojáci IDF ve čtvrti Al-Furqan v pásmu Gazy.

V rozhovoru s komentátorem Davidem Ignatiusem na Mnichovské bezpečnostní konferenci Herzog popsal kapitoly knihy, které obsahovaly ” Spalující nenávist světa k Židům” a “Důvody k vyhnání Židů”.

Pokud jde o nacisty, kniha učí, že ačkoli se mnoho zemí domnívá, že se dopustili zločinů proti lidskosti, měli by být naopak považováni za vzor pro svou touhu vyhladit Židy.

Herzog řekl: “Tato kniha hlavně říká, že není třeba si uvědomovat, že existují Židé, že existuje židovský národ, ale hlavně oslavuje holocaust, to, co dělali nacisté, a vyzývá národy, aby šly v jejich stopách.”

Dodal: “Teď jsme v Mnichově. Na okraji Mnichova se nachází koncentrační tábor Dachau, kde byly zmasakrovány desetitisíce Židů.”

“A to je ten problém, musíme vytvořit koalici všech střízlivě smýšlejících sil na světě, které budou bojovat proti této ideologii,” uzavřel Herzog.

Během diskuse byl Herzog dotázán na rukojmí, která zůstávají v Gaze, a na jednání o jejich propuštění.

Ke svému setkání s katarským premiérem Herzog řekl: “Myslím, že navzdory obtížnosti a složitosti vyvíjí velké úsilí.”

Dodal: “Zároveň musíme zajistit, abychom věděli, zda na druhé straně někdo rozhoduje.”

“Ostatně máme co do činění s lidmi, kteří jsou rozptýleni a skrývají se po celé Gaze, hlavně v tunelech, a my potřebujeme vědět, kde se nacházejí a jaké jsou jejich pozice,” uzavřel Herzog.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *