Media Monitor

V Judeji a Samaří žijí dva miliony nacistů

Česká společnost přátel Izraele Bezalel-Smotrich V Judeji a Samaří žijí dva miliony nacistů Media Monitor

Přinášíme Vám překlad článku zveřejněného na serveru JNS (Jewish New Syndicate), článek najdete zde.

“V Judeji a Samaří žijí dva miliony nacistů, kteří nás nenávidí, stejně jako nacisté z Hamásu a ISIS v Gaze,” prohlásil v pondělí izraelský ministr financí Bezalel Smotrich v narážce na průzkum veřejného mínění, podle něhož většina Palestinců žijících na tomto území podporuje masakr, který Hamás provedl 7. října.

Odpovídal tak na otázku listu The Times of Israel ohledně 105 milionů dolarů, které jsou v rozpočtu vyčleněny na zvýšení bezpečnosti v Judeji a Samaří.

Dva průzkumy z tohoto měsíce ukázaly, že přibližně dvě třetiny Palestinců v Judeji a Samaří podporují útok ze 7. října, při kterém tisíce teroristů Hamásu prorazily hranici s Gazou, zavraždily 1 200 lidí, další tisíce zranily a asi 240 jich zajaly.

Začátkem tohoto měsíce Smotrich vyzval ke zřízení bezpečnostních zón, které by chránily izraelské obce v Judeji a Samaří před hrozbou palestinského terorismu.

V dopise zaslaném izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi a ministru obrany Yoavu Gallantovi Smotrich, který stojí v čele strany Náboženský sionismus, požadoval, aby svolali naléhavé zasedání politicko-bezpečnostního kabinetu, na kterém by se projednala “přetrvávající nejistota” obyvatel Judeje a Samaří.

Smotrich v dopise vyzval k “vytvoření širokých bezpečnostních zón kolem osad a silnic a zabránění Arabům, aby se k nim přibližovali”.

Ačkoli byl Smotrich původně proti dohodě o příměří s Hamásem uzavřené minulý pátek, uvedl, že jeho strana pro ni hlasovala poté, co se přesvědčila, že Izrael bude pokračovat ve své misi zničit Hamás v Gaze.

Během debaty si Smotrich uvědomil, že “repatriace rukojmích nás přiblíží k dosažení cílů války a že vláda, kabinet a celý obranný establishment jsou bezvýhradně odhodláni pokračovat ve válce až do zničení Hamásu”.

Smotrich poděkoval Izraelským obranným silám za nátlak na teroristickou skupinu, který vytvořil podmínky pro dohodu o rukojmích, a přislíbil, že politická elita země bude její úsilí i nadále podporovat.

“Nemáme v úmyslu přestat, naopak – politický ešalon stojí za vámi, věří vám a je přesvědčen, že dokončíte práci, zničíte nacisty z Hamásu v Gaze a obnovíte bezpečnost a národní důstojnost občanů Izraele,” řekl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *