Eretz.cz

Oběť teroristického útoku v Yavne se pomalu uzdravuje

Česká společnost přátel Izraele www.cspi_.czeretz.czimg788663-df3c338-837ad073f336c938c4a5aed48b4dce9233ea5906 Oběť teroristického útoku v Yavne se pomalu uzdravuje Eretz.cz
http://eretz.cz/2017/08/obet-teroristickeho-utoku-v-yavne-se-pomalu-uzdravuje/

Niv Nehemia, kriticky zraněný při teroristickém útoku v obchodě v Javne (Yavne) před více, než třemi týdny byl včera propuštěn z nemocnice. Doplnil také některé body obžaloby teroristy Ismaila Abu Arama (19). Terorista byl obviněn z pokusu o vraždu. Rodina Nehemii si přeje, aby soudci vzali v úvahu že Nehemia byl jakýmsi živým štítem a terorista tak nemohl spáchat ještě horší zločiny. Advokát rodiny Yosef Ezra řekl, že hlavním cílem teroristy bylo zabít Niva protože je žid. Abu Aram uskutečnil svůj čin, po té, kdy se vrátil z pouti do Mekky, kde, jak se přiznal, došel k přesvědčení, že musí učinit nějaký skutek, kterým by dokázal, že naplňuje džihád (Svatou válku), proti  židovsko-izraelské okupaci. Prokuratura již předala soudu obžalobu.

Niv Nehemia utrpěl mnohočetná zranění (15 bodnutí) a čeká jej ještě dlouhá rehabilitace, ale po operacích a léčení v nemocnici Kaplan je mimo nebezpečí a mohl se vrátit domů. Mimo jiné zatím nemůže hovořit, ale i tento problém bude podle lékařů odstraněn.

 

 

This post has a link:

This post first appeared on Eretz - CZ. Read the original article.


Odkaz: http://eretz.cz/2017/08/obet-teroristickeho-utoku-v-yavne-se-pomalu-uzdravuje/