Kultura Novinky

Izrael ocenil Jiřího Menzela. Získal cenu za celoživotní dílo

Česká společnost přátel Izraele Jiri_Menzel_in_Wiesbaden Izrael ocenil Jiřího Menzela. Získal cenu za celoživotní dílo Kultura Novinky

Český režisér a herec Jiří Menzel dostal na filmovém festivalu v izraelské Haifě cenu za celoživotní dílo. Informoval o tom server iRozhlas.cz, podle něhož ocenění převzala Menzelova manželka Olga.

 

Na festivalu, jehož 34. ročník se koná od 22. září do 1. října, se v pondělí promítal film Tlumočník slovenského režiséra Martina Šulíka. Menzel v něm jako představitel titulní role pátrá po někdejším nacistovi a vrahovi svých rodičů.

 

Místo něj ale nachází jenom jeho syna, bonvivána Georga, který se od otcovy minulosti distancuje. Návštěva osmdesátiletého Aliho Ungára, jehož Menzel hraje, ale vyvolá jeho zájem a oba muži se vydají na cestu Slovenskem po stopách svědků válečné tragédie.

 

Slovensko se bude filmem Tlumočník ucházet o Oscara za cizojazyčný snímek. Na haifském festivalu se promítáním Tlumočníka a také filmu Všechno bude připomíná letošní 100. výročí založení Československa.


Zdroj: www.echo24.cz/a/SEgR6/izrael-ocenil-jiriho-menzela-ziskal-cenu-za-celozivotni-dilo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *