Ekonomika Novinky

Izrael začne exportovat léčebné konopí, jako třetí země na světě

Česká společnost přátel Izraele clipping-marijuana-850x476 Izrael začne exportovat léčebné konopí, jako třetí země na světě Ekonomika Novinky

Izraelský parlament jednomyslně schválil zákon, který umožňuje vývoz léčebného konopí. Izrael se tak stane teprve třetí zemí na světě – po Nizozemsku a Kanadě – která se tak s tímto produktem dostane na lukrativní celosvětový trh, podotkla agentura AP.

 

Izraelská společnost iCAN, která s léčebným konopím obchoduje, odhaduje, že na celosvětovém trhu by za příštích pět let mohla vydělat až 33 miliard dolarů (747,6 miliardy Kč). Poptávka po tomto léčebném prostředku totiž v některých zemích neustále roste.

 

Zákon byl schválen v noci na dnešek a akcie společnosti ihned posílily o deset procent. Normu musí ještě schválit izraelská vláda, což je ale pouhá formalita, poznamenala AP.

 

Léčba konopím je v určitých případech povolena i v České republice. Předepisovat ho mohou onkologové, neurologové, odborníci z oboru paliativní medicíny a další například na zmírnění obtíží pacientů s rakovinou, roztroušenou sklerózou či AIDS.


Zdroj: eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/244218-izrael-zacne-exportovat-lecebne-konopi-jako-treti-zeme-na-svete/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *