Izraelská politika Novinky

Merkelová: Izrael má právo bránit se před Íránem v Sýrii

Česká společnost přátel Izraele mekele Merkelová: Izrael má právo bránit se před Íránem v Sýrii Izraelská politika Novinky

Německá kancléřka Angela Merkelová podpořila izraelské útoky proti íránským silám v Sýrii. V rozhovoru pro izraelský rozhlas uvedla, že Německo pracuje na tom, aby se íránské jednotky držely dál od izraelské hranice.

 

Podle kancléřky, jejíž slova citoval portál DW, je „důležité a správné”, že se Izrael brání íránským silám na území Sýrie.

 

„Politika Íránu ohrožuje Izrael,” prohlásila Merkelová v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Kan Reka. „Izrael musí bránit svou existenci,” zdůraznila.

 

Dále dodala, že se Berlín snaží zajistit, aby se íránské síly nedostaly na Golanské výšiny poblíž izraelských hranic.

 

Izrael minulý týden potvrdil, že zaútočil na vojenské letouny íránských elitních jednotek v Sýrii. Po tomto útoku velitel íránských vzdušných sil údajně prohlásil, že jeho vojáci jsou připraveni „vymazat Izrael z mapy světa”.

 

Loni v červnu Merkelová po schůzce s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahu uvedla, že Německo využije veškerá diplomatická opatření, aby vytlačilo Írán od izraelských hranic.


Zdroj: cz.sputniknews.com/politika/201901289061542-Merkelova-Izrael-pravo-obrana-Iran-Syrie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *