Novinky Svět

Švédský soud: Možný zájem Izraele o teroristu je oprávněným důvodem pro jeho politický azyl

Český spolek přátel Izraele masked-muslim-terrorists-threw-firebombs-at-sweden-synagogue-5 Švédský soud: Možný zájem Izraele o teroristu je oprávněným důvodem pro jeho politický azyl Novinky Svět

Švédský soud zrušil příkaz k deportaci proti muslimskému teroristovi z Palestinské samosprávy, který zapálil synagogu. Soud řekl, že by byl ohrožen na životě Izraelem kvůli jeho zločinu, pokud by byl zaslán zpět do Palestiny.

 

V červnu soud odsoudil tři muslimské teroristy k vězení za pokus o  žhářské útoky na synagogu v Göteborgu v prosinci 2017 – pár hodin po pochodu proti americkému uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele.

 

Všichni tři teroristé požádali o azyl ve Švédsku. Dvěma z nich byl poskytnut.

 

Třetí terorista, který nebyl jmenován ve švédských médiích, byl odsouzen na dva roky ve vězení a k deportaci poté, co si trest odpyká. Soud si však rozmyslel odsouzení a zrušil příkaz k deportaci.

 

Protože terorista spáchal zločin, který “mohl být vnímán jako hrozba pro další Židy” a že Izrael “by mohl mít zájem o tuto záležitost”, odvolací soud rozhodl, že “nemůže chránit teroristova základní lidská práva, pokud bude deportován zpět do Palestiny.

 


Zdroj: btnews.online/swedish-court-targeting-jews-is-a-legitimate-reason-for-political-asylum/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *