Izrael a svět Izraelská politika Zpravodajství

Abbas žádá světové lídry, aby odvrátili přesun ambasády USA do Jeruzaléma

Česká společnost přátel Izraele velvyslanectvi_USA_Tel-Aviv Abbas žádá světové lídry, aby odvrátili přesun ambasády USA do Jeruzaléma Izrael a svět Izraelská politika Zpravodajství

Předseda Palestinské Autority (PA) Mahmoud Abbas poslal zprávu velkému množství světových vládců, žádajíc je, aby zabránili Trumpovi v jeho předvolebním cíli přesunout ambasádu USA do Jeruzaléma.

Česká společnost přátel Izraele 628c31de41584ce5923b9a3fe6a6a29d_9-1024x254 Abbas žádá světové lídry, aby odvrátili přesun ambasády USA do Jeruzaléma Izrael a svět Izraelská politika Zpravodajství
Mahmoud Abbas a Donald Trump

„Nešetřete silami v zabránění přesunu ambasády USA do Jeruzaléma,“ řekl Abbas lídrům několika zemí, mezi nimiž bylo i Rusko, Čína, Francie, Velká Británie, nebo spolky jako Evropská Unie, Africká Unie, Arabská Liga nebo Organizace Islámské kooperace, sdělilo palestinské zpravodajství Wafa.

Abbas také napsal dopis přímo prezidentu Trumpovi, ve kterém psal, že by tento akt měl drtivý dopad na mírové procesy, stabilitu, bezpečnost a řešení dvou států.

Abbas ještě také hovořil o přesunu ambasády jako o agresivním činu, kterým Trump překročil hranici únosnosti. V ten samý den John Kerry, státní tajemník USA, prohlásil, že by tento čin vedl k “absolutní explozi“ v Izraeli.

O přesunu ambasády informoval také server Eretz.cz ve článku zde


 

Tento článek vyjde také ve zpravodaji ČSPI ve dvojčíslí 101 a 102

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *