Izraelská politika

Na kávě s teroristou a jeho rodinou?

Česká společnost přátel Izraele abbas-visits-terrorist-family Na kávě s teroristou a jeho rodinou? Izraelská politika

Vedoucí Palestinské samosprávy Mahmoud Abbas chválí ženský teroristický bombový útok.

 

Fatima Barnawi je palestinská ženská teroristka, která v roce 1967 umístila bombu do kina v Jeruzalémě. Bomba ale neexplodovala. Barnawi byla odsouzena k doživotnímu uvěznění, ale byla propuštěna v roce 1977 a vyhoštěna do Egypta.

Abbás se netajil se svou své adorací teroristů. V roce 2015 Abbás vyznamenal Fatimu Barnawiovou Vojenskou hvězdou a v květnu 2017 jmenoval vraha Karima Younese do ústředního výboru Fatah.

Na setkání s rodinou vraha Younese Abbás zopakoval, že “otázka vězňů je prioritou palestinského vedení.” PMW zdokumentovala, že Abbás zdůraznil a uvedl, že i když bude mít Palestinská Samospráva “jen jeden cent, tak zůstane jen na rodiny mučedníků a vězňů”. Abbas to minulý měsíc opět zdůraznil: “Říkám to všem – platy našich mučedníků, vězňů a raněných jsou červená linie. Izrael se snaží všemi prostředky a vyvíjí tlak všemi prostředky. A oni si dokonce odečtou naše peníze, které jsou v jejich rukou, z něho odečtou částku, kterou zaplatíme mučedníkům, říkali jsme, že je to červená čára a nedovolíme ji překročit. Mučedníci a jejich rodiny jsou posvátné, stejně jako zranění a vězni. Musíme jim všem zaplatit. I kdyby zůstal v našich rukou jediný cent, tak patří jim.

Na schůzce s teroristkou Barnawi – která je Palestinskou Samosprávou často uznávána jako “první vězeňka palestinské revoluce” – ředitelka komise vězeňských vězňů PLO Qadri Abu Bakr uvedla, že se rozhodla navštívit Barnawi “aby zdůraznila své postavení v historii palestinské revoluce. ” Vyjadřoval své “ocenění za svou obrovskou oběť během své činnosti v boji, protože nikdy neváhala dělat všechno, co mohla pro svou domovinu.” Abu Bakr řekla, že je “hrdá na Barnawi a na všechny palestinské vězněné ženy … jejichž hrdinství mělo ústřední roli při posilování neúprosného rozhodnutí po více než sedm desetiletí.”

 

Oficiální deník PA také oznámil, že Barnawi řekla Abi Bakr o “mnoha příbězích o hrdinství, obětech a neohroženém sebeobětování”.

Následují další výňatky z reportáží, kde Abbas a Abi Bakr vyzdvihují hrdinství dvou teroristů:

Titulek: “Prezident [PA] přivítal matku a bratra člena Úřadu pro hnutí Fatah Centrálního výboru Karim Younes: Otázka vězňů je prioritou vedení, je to otázka celého lidu”

“[PA] Prezident Mahmúd Abbás se setkal s matkou a bratrem člena Centrálního výboru Fatah Hnutí Karim Younes (tj. Teroristy, zavražděn 1 spolu s komplicem) v prezidentském sídle [PA] v Ramalláhu včera [18.11.2018 ]. Předseda se zajímal o stav vězně Younes a jeho spolubojovníků v zajetí a zdůraznil, že otázka vězňů je otázka celého palestinského národa a zdůraznil, že otázka vězňů je prioritou palestinského vedení, které je vynakládali veškeré možné úsilí mezinárodním institucím a organizacím a mezinárodnímu společenství, aby je propustili z izraelské okupační věznice, aby se podíleli na budování nezávislého palestinského státu, jehož hlavním městem je východní Jeruzalém. “

[Official PA daily Al-Hayat Al-Jadida, Nov. 19, 2018]

Karim Younes – izraelský arab, který si odpykává 40 let vězení za únos a vraždu izraelského vojáka Avrama Bromberga v roce 1980 spolu s jeho bratrancem Maher Younesem. Younes byl původně odsouzen k životu ve vězení, ale izraelský prezident Shimon Peres snížil trest v roce 2012. V květnu roku 2017 byl Younes jmenován předsedou představenstva Mahmúdem Abbásem do ústředního výboru Fatah.

Titulek: “Abu Bakr začíná svou návštěvu v Káhiře se schůzem s propuštěným vězněm Barnawim”

“Ředitel komise vězňů [PLO] Qadri Abu Bakr zahájil v pátek [16. listopadu 2018] návštěvu v egyptském hlavním městě Káhira se schůzkou s první vězeňkou palestinské revoluce, který propustil vězně Fatimu Barnawi (tj. Teroristka, pokusila se bombardovat kino) …

Abu Bakr zdůraznil, že skutečnost, že program [jeho návštěvy] v Káhiře … začal návštěvou propuštěného vězně Barnawiho, měl v úmyslu zdůraznit její postavení v historii palestinské revoluce z uznání její velké oběti v celé její činnost v boji, protože nikdy neváhala dělat vše, co mohla pro svou vlasti …

Abu Bakr zdůraznil, že je pyšný na propuštění odsouzeného Barnawiho a všech palestinských vězňů … kteří byli pravými partnery vedle palestinských členů odboje uvnitř věznic a mimo ně a jejichž aktéři hrdinství měli ústřední úlohu při posilování neúprosné rozhodnutí po více než sedm desetiletí.

Abu Bakr poslouchal propuštěného vězně Barnawiho, který vyprávěl mnoho příběhů o hrdinství, obětování a neohroženém sebeobětování …

Vypustený vězeň Barnawi se narodila v Jeruzalémě v roce 1939. Byla zatčena v říjnu 1967 poté, co dala bombu do divadla Sion v Jeruzalémě. Byla odsouzena k životu, ale strávila jen 10 let v zajetí. Byla propuštěna 11. listopadu 1977 a vypovězena do Egypta. “

[Oficiální deník PA Al-Hayat Al-Jadida, 18. listopadu 2018]


Zdroj: www.palwatch.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *