Novinky Sport

Kazisvěti zvítězili – Argentina zrušila zápas v Jeruzalémě

Česká společnost přátel Izraele Lionel-Messi-2 Kazisvěti zvítězili - Argentina zrušila zápas v Jeruzalémě Novinky Sport

Vadilo, že přátelský fotbalový zápas Izrael – Argentina se má hrát v Jeruzalémě. Argentinci to po hrubém nátlaku palestinských Arabů vzdali. Pošetilci celého světa, spojte se: můžete jásat.

 

To vy určujete běh tohoto světa. Stokrát, tisíckrát bohužel! Nevybíravými metodami, nátlakem, výhrůžkami se vám daří dosáhnout svého. Zdravý rozum prohrál – pokolikáté už? Zvítězila hysterie, lež a faleš.

 

Pro méně informované: v sobotu 9. června se měl hrát v Jeruzalémě na Teddyho stadionu poslední přátelský zápas Argentiny před světovým fotbalovým šampionátem. Samozřejmě s domácím týmem – rozumí se s výběrem Izraele.

 

Zájem byl obrovský. Dvacet tisíc lístků bylo vyprodáno za 20 minut. Původně mělo být utkání sehráno v Haifě na stadionu Sammyho Ofera, později bylo přesunuto do hlavního města hostitelské země, což je její svaté právo. Přesněji: je to svaté právo každé členské země FIFA – s výjimkou Izraele.

 

Jeho hlavní město si nárokuje reprezentace palestinských Arabů, která spustila masivní propagandistický povyk zahrnující výhrůžky Messimu a jeho spoluhráčům – od relativně mírných až po drsné. K těm prvním patří výzva šéfa fotbalového svazu Palestinskoarabské autonomie, aby muslimové na celém světě pálili trička s portétem Messiho a jeho fotografie. O těch drsných hovořil argentinský ministr zahraničí Jorge Faurie: Na internetu se objevily dresy potřísněné krví a výhrůžky hráčům i jejich příbuzným.”

 

Čí to může být rukopis? Dlouho pátrat netřeba.

Palestinští Arabové a jejich příznivci na poli nenávistné protiizraelské propagandy zase jednou slaví úspěch. Jak typické: zničili skvělou myšlenku, zhatili jedinečný plán – a to je lidmi se zvráceným pohledem na svět vydáváno za pozitivum. Hnus to je, odporný hnus.

Vše je přitom postaveno na šokujících základech.

I na českých serverech se objevila infomace, že (cituji iSport.cz z 5/6/2018, který se odkazuje na agenturu AP)

 

zápas se měl původně odehrát v Haifě, ale posléze byl přesunut do části Jeruzaléma, kterou si Palestina nárokuje jako hlavní město.

 

Pokud by to byla pravda, je to ze strany palestinských Arabů do nebe volající provokace a drzost. Neboť: Teddyho stadion se nachází v té části Jeruzaléma, která leží na západ od zelené linie (linie příměří) platné do 4. června 1967, tedy v té části města, která se nemůže stát metropolí arabské Palestiny v žádném případě, tedy ani tehdy, kdyby se východní Staré Město arabsko-palestinkou metropolí stalo (Bůh chraň!). Pokud by platila věta citovaná výše, znamenalo by to, že si palestinští Arabové nárokují celý Jeruzalém. Pak se ptám, jak to, že to světu nevadí?

 

Židé, kteří mají k tomuto město prokazatelné tisícileté historické duchovní a politické vazby, jej mít jako metropoli nesmějí – a Arabové ano? Zvrácená logika 21. století.

 

Že to není fantasmagorie autora tohoto textu, dokazuje plakát vyvěšený v Hebronu v Judeji (v Předjordánsku). Je na něm fotografie Lionela Messiho a u něj anglicky jasně napsáno: JERUSALEM IS THE CAPITAL OF PALESTINE. (Jeruzalém je hlavní město Palestiny.)

 

Co dodat? Snad jen nabídnout pohled na plán města a ujasnit si, kde vlastně Teddyho stadion leží:

 

Česká společnost přátel Izraele Mapka-Jeruzalema Kazisvěti zvítězili - Argentina zrušila zápas v Jeruzalémě Novinky Sport
Teddyho stadion se nachází v té části Jeruzaléma, která se mohla stát a stala izraelskou metropolí po skončení Války za nezávislost 1948/1949. Staré Město drželo po skončení této války až do června 1967 Jordánsko, stejně jako celou oblast Judeje a Samaří, tj. Předjordánsko. V Šestidenní válce bylo Staré Město (zahrnuje mimo jiné Chrámovou horu a Západní zeď) Izraelem osvobozeno a později připojeno ke stávající izraelské metropoli. Pokud mezistátní fotbalové utkání na Teddyho stadionu představuje problém, musí stejný problém představovat jakékoli izraelské aktivity v jakékoliv čtvrtí západní části Jeruzaléma – což dovedeno do důsledků znamená: kdo si toto myslí, měl by se urychleně objednat na psychiatrii. (Podklad: Google Maps)

 


Zdroj: http://neviditelnypes.lidovky.cz/izrael-kazisveti-zvitezili-dpy-/p_zahranici.aspx?c=A180606_213256_p_zahranici_wag

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *