Svět

Íránské noviny: Tohle jsou izraelské cíle, které zasáhneme

Česká společnost přátel Izraele 12-16_TT-750x780 Íránské noviny: Tohle jsou izraelské cíle, které zasáhneme Svět

Na titulní straně deníku Tehran Times je mapa Izraele s vyznačenými cíli, které Írán údajně může zasáhnout, pokud Izrael udělá „jeden špatný krok“.

„Stačí jeden špatný pohyb“ – a toto jsou cíle, které zasáhneme v Izraeli, hlásá titulní strana vydání deníku Tehran Times zveřejněná ve středu brzy ráno.

Na titulní straně novin byla zobrazena mapa Izraele s vyznačenými „cíli“, které by Írán údajně mohl zasáhnout.„Zintenzivnění izraelských vojenských hrozeb vůči Íránu zřejmě naznačuje, že sionistický režim zapomněl, že je Írán více než schopen ho zasáhnout odkudkoli,“ uvádí se v článku Times.

„Izraelští vojenští experti se obávají krátké doby, kterou Írán potřebuje k zasažení Izraele,“ neboť „Íránu trvá hodinu, než odpálí rakety na Izrael,“ uvedly Tehran Times s odvoláním na deník Yediot Aharonot.

Deník Tehran Times rovněž citoval náčelníka íránského generálního štábu generálmajora Mohammada Bagheriho, který v úterý prohlásil, že „naše síly nikdy nepodceňovaly hrozbu nepřítele a jsou připraveny i na ty nejmenší hrozby ve strategické oblasti“.

Zdůraznil, že íránská armáda je v „maximální ostražitosti úměrné situaci nepřítele“.„Na strategické úrovni nemáme v úmyslu nikoho zasáhnout, ale na operační a taktické úrovni jsme připraveni k rozhodné reakci a rychlé a tvrdé ofenzívě proti nepříteli,“ řekl Bagheri.

Deník Times si povšiml načasování plánovaného leteckého cvičení Izraele a tvrdil, že „Německo se spojilo s Velkou Británií, aby spolupracovalo s Izraelem během vídeňských rozhovorů“, a upozornil, že „izraelské rušivé kroky nejsou pro vyjednavače žádnou záhadou“.„Ruce pryč!“ uzavírají Tehran Times.

Zdroj: israel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *