Izrael a svět

Izraelské letouny se staly terčem protiletadlových raket íránské výroby

Česká společnost přátel Izraele 10-26_F16 Izraelské letouny se staly terčem protiletadlových raket íránské výroby Izrael a svět

Podle zprávy, kterou v pondělí zveřejnily Channel 12, se letouny izraelského letectva během nedávného izraelského útoku v Sýrii dostaly pod palbu íránských protiletadlových raketových baterií provozovaných syrskými milicemi.

Podle zprávy nedošlo k žádným obětem ani škodám.

Írán v minulosti nasadil moderní protiletadlové rakety ze svých zásob, aby pomohl Syřanům v obraně proti izraelským útokům.

Podle zprávy Izrael odpověděl zpětným útokem a baterie zničil.Izrael nedávno obnovil nácvik útoku proti Íránu. Mezitím IDF nadále maří íránskou vojenskou přítomnost v Sýrii a Libanonu.

V neděli se izraelské letectvo zaměřilo na dva ústřední vojenské cíle syrských režimních sil na okraji města Al-Baath v oblasti Quneitra, poblíž izraelské,ד hranice se Sýrií, uvedla podle TPS Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR). Útok způsobil materiální škody, ale nezpůsobil žádné oběti.

Izrael opakovaně varoval, že nebude tolerovat íránskou hrozbu na svých hranicích a že armáda země udělá vše, co bude nutné, aby taková hrozba nevznikla.

Zdroj: israel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *