Technologie

Izraelská armáda má nový bezpečný mobil

Česká společnost přátel Izraele armada-mobil Izraelská armáda má nový bezpečný mobil Technologie

Izraelské obranné síly představily svůj první vlastní chytrý mobilní telefon, který umožní jejím příslušníkům bezpečnou komunikaci. Nový smartphone podporuje využití 4G i vojenské sítě a umožňuje vojákům bezpečně posílat utajované SMS zprávy, e-maily, fotografie a videa. Přístroj byl vyvinut ve spolupráci s Motorolou a armáda jeho existenci oznámila dnes na svém twitterovém účtu.

Zakázku v hodnotě 100 milionů dolarů na vývoj bezpečného telefonu dohoda izraelská armáda a společnost Motorola Solutions už v lednu 2014 v reakci na množící se případy vojáků, kteří porušují zákaz a svým soukromý nezabezpečenými telefony komunikují z bojových a jiných podobně citlivých situací.

Podle zadání má nový telefon – samozřejmě s dílčími inovacemi – sloužit izraelským vojákům příštích 15 let. Má být vybaven dotykovým displejem, GPS, osmimegapixelovým fotoaparátem. Samozřejmostí je odolnost proti prachu a vodě a baterie, která vydrží 400 minut hovoru.

Nové telefony postupně nahradí systém „Horská růže“ („Mountain Rose“), který pro Izraelské obranné síly také vyvinula společnost Motorola Solutions.

Původně publikováno na Eretz.cz dne 29.1.2017, eretz.cz/2017/01/izraelska-armada-ma-novy-bezpecny-mobil/


 

Autor: Redakce ČSPI

Foto: Eretz.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *