Technologie

Izraelský systém PVO v ČR

Česká společnost přátel Izraele Obranný-systém-SPYDER Izraelský systém PVO v ČR Technologie

Český ministr obrany Lubomír Metnar uvedl, že izraelský systém bude klíčový pro probíhající modernizaci českých ozbrojených sil.

Česká republika podepsala dohodu o nákupu nového systému protivzdušné obrany (PVO) pro svou armádu od izraelské vlády, uvedlo v úterý 5. 10. 2021 ministerstvo obrany ČR.

Systém SPYDER, který vyrábí izraelská státní společnost Rafael Advanced Defense Systems Ltd., je schopen poskytnout ochranu proti letadlům, vrtulníkům, bombardérům, řízeným střelám a dalším zbraním.

Ministerstvo obrany uvedlo, že dohoda o získání čtyř baterií protivzdušné obrany krátkého dosahu má hodnotu 13,7 miliardy korun (630 milionů dolarů) a dodávka má být dokončena do roku 2026.

Ministr obrany Lubomír Metnar uvedl, že izraelský systém bude klíčový v probíhající modernizaci českých ozbrojených sil.

Nahradí zastaralý protiletadlový systém 2K12 KUB ze sovětské éry a bude sloužit k obraně vojenských a civilních center, jako jsou průmyslová centra, jaderné elektrárny, letiště a další důležité objekty.

Zdroj: AP, 5. října 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *