Novinky

Po dvouměsíčním pátrání IDF našla a zabila teroristu z Barkanu

Česká společnost přátel Izraele WhatsApp_Image_2018-12-13_at_04.52.34_2-640x400 Po dvouměsíčním pátrání IDF našla a zabila teroristu z Barkanu Novinky

Ozbrojený Ashraf Na’alowa, zemřel při pokusu o jeho zatčení minulý čtvrtek ráno. Terorista v říjnu zabil Kim Levengrond Yehezkel a Ziva Hajbiho v továrně v průmyslové čtvrti Barkan na Západním břehu, kde všichni tři pracovali.

 

Po dvouměsíčním pátrání izraelské síly našly a zabili palestinského muže podezřelého z brutálního teroristického útoku, při kterém zastřelil dva izraelské spolupracovníky v továrně na Západním břehu, řekl bezpečnostní služba Shin Bet ve čtvrtek.

 

Podle Izraelských obranných sil podezřelý zahájil palbu na izraelské bezpečnostní složky, které ho přišly zatknout. Vojáci opětovali palbu a zabili ho.

Česká společnost přátel Izraele WhatsApp_Image_2018-12-13_at_04.52.34-1024x640-1024x640 Po dvouměsíčním pátrání IDF našla a zabila teroristu z Barkanu Novinky

Podle Shin Bet se zdálo, že Na’alowa plánuje provést druhý teroristický útok, ke kterému díky zásahu IDF nedošlo.

 

Bezpečnostní služba uvedla, že když vojáci dorazili, střílel po nich terorista stejnou zbraní typu Carlo kterou použil při útoku v továrně v Barkanu.

 

Ashraf Na’alowa, pocházející z vesničky Shuweika na západním břehu poblíž Tulkaremu, unikal spravedlnosti více než dva měsíce, opakovaně se vyhnul izraelským bezpečnostním silám. Řada jeho příbuzných a údajných kompliců byla zadržena a obžalována ze spolupráce s teroristou.

 

Samotný zásah vedl Shin Bet a zvláštní centrální jednotka policie, známá pod hebrejskou zkratkou Yamam, která provádí protiteroristické operace a také působí jako tým SWAT.


 

Jeho otec, Walid Suleiman Na’alowa, byl obviněn u vojenského soudu na Západním břehu z toho, že nezabránil útoku a z maření vyšetřování. Mimo jiné se pokoušel ukrýt synovo auto.

 

Podle izraelských obranných sil otec Na’alowy věděl, že jeho syn chtěl provést teroristický útok a že trénoval se střelbu se samopalem v týdnech před útokem.

 

Na’alowova matka Wafaa Na’alowa a bratr Amjad Na’alowa byli obviněni minulý měsíc ze stejných důvodů

 

Po útoku IDF rychle vydala příkaz k demolici domu Na’alowy rodiny, v souladu s izraelskou politikou. Po odvoální Na’alowy rodiny byl zbourán pouze suterén, který Ashraf Na’alowa obýval.

 

Záběry z teroristova úkrytu:

 

O útoku a průběhu vyšetřování jsme Vás informovali již dříve v těchto článcích: 

IDF stále pátrá po palestinském teroristovi, který v neděli zastřelil dva Izraelce
IDF zatkla podezřelého komplice teroristy z Barkanu


 

Zdroj: www.timesofisrael.com/after-two-month-manhunt-idf-finds-and-kills-terrorist-who-killed-two-in-barkan/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *